Dana 21. ožujka 2024. sklopljen je sporazum o suradnji između Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije te VESNA Deep Tech Venture Capital fonda u okviru INVENTO Summita.

Sporazum su potpisali rukovodeći partner Nina Dramelj u ime VESNA VC fonda i prof. dr. sc. Ante Jukić, dekan Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije.

VESNA ulaže u start-upe s naprednim tehnološkim rješenjima, što otvara vrata komercijalizaciji inovacija s Fakulteta koja nastoje riješiti nekih od velikih globalnih izazova, poput klimatskih promjena, zaštite okoliša, naprednih materijala, umjetne inteligencije, otkrića novih bioaktivnih molekula i drugih. VESNA pruža ne samo financijski okvir za razvoj inovativnih koncepata i pokretanje poslovanja, već i mentoriranje u poslovanju te pristup širokoj mreži partnera, što su važne komponente za uspjeh start-upa na tržištu.

Autor: Igor Horaček