Obavijesti

Pozivamo Vas na nadoknade obveznog sistematskog pregleda koji ćemo obaviti prema navedenom rasporedu.

Pregled je obvezan za upis u drugu godinu studija, stoga Vas molimo da poštujete Vaš termin pregleda. Ukoliko u vrijeme sistematskog pregleda imate predavanja izostanak s predavanja biti će Vam opravdan.

Poziv

Spisak

Reakreditacija poslijediplomskog...

Poslijediplomski sveučilišni studij Kemijsko inženjerstvo i primijenjena kemija trenutačno prolazi postupak reakreditacije koji provodi Agencija za znanost i visoko obrazovanje. Želite li Stručnom povjerenstvu dostaviti svoj komentar, primjedbu ili prijedlog ili želite pohvaliti rad Fakulteta ili nekih pojedinaca, molimo Vas iznesite svoje argumentirano mišljenje putem povjerljive komunikacije: https://www.azvo.hr/hr/komentari-phd .

„National Polytechnic Institute of Toulouse“ (INP Toulouse) organizira ljetnu školu iz područja inženjerstva, koja će se održati od 23. lipnja do 7. srpnja. 2018. godine u Toulouse, Francuska u prostorima ENSIACET School, INP Toulouse.

Više informacija

1. Susret znanstvenika, stručnih djelatnika i studenata na temu zaštite okoliša u Republici Hrvatskoj će se održati 05. ožujka 2018. godine na Kemijsko tehnološkom fakultetu u Splitu.

Cilj Susreta je povezati akademsku zajednicu s privredom kako bi se raspravilo o ključnim problemima i kako bi se javnost dodatno potakla na veću zainteresiranost zaštite okoliša, te potaknuti što bolju suradnju između studenata u Splitu i Zagrebu. Znanstvenici i studenti se mogu prijaviti aktivnim sudjelovanjem; usmenim ili posterskim priopćenjem. Ukoliko studenti žele sudjelovati (bez priopćenja), prijavljuju se ispunjavanjem obrasca za pasivno sudjelovanje. Prijave i obavijesti nalaze se na službenoj ZORH web stranici. Za više informacija možete se obratit na e-mail: zorh@ktf-split.hr

Rezultati natječaja za oslobođenje od participiranja u troškovima studija na preddiplomskim i diplomskim studijima redovitih studenata Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu od 30. listopada 2017.

Rezultati natječaja

Oslobađanje od participiranja dodatnih troje studenata

Temeljem članka 56. Pravilnika o studiranju na preddiplomskim i diplomskim studijima Sveučilišta u Zagrebu i članka 29. Pravilnika o studiranju na preddiplomskim i diplomskim studijima Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, dekan Fakulteta pohvalio je Studente s najvećom ukupnom ocjenom na preddiplomskom odnosno diplomskom studiju.

Odluka u cijelosti

Plivina stipendija za studente

PLIVA je objavila novi natječaj za stipendije pod nazivom Postani i ti Plivin stipendist. Više informacija može se pronaći na sljedećoj poveznici.

Na poveznici https://www.fkit.unizg.hr/preddiplomski nalaze se važne napomene o postupku provedbe studentske stručne prakse.

Mogućnost stručne prakse za studente

Hartmann papirna ambalaža d.o.o., Koprivnica, nudi mogućnost stručne prakse za studente Fakulteta.

Više informacija

Sveučilište u Perugiji oglašava doktorske programe, između ostalog i iz područja od interesa za naše studente. Za strance je rezerviran određeni broj školarina. Natječaj se raspisuje tijekom lipnja. Nije nužno znanje talijanskoga.

Doktorski programi

Prvi broj časopisa Reaktor ideja

Poštovani studenti,

obavještavamo vas da je izdan prvi broj časopisa „Reaktor ideja“, službenog glasila Studentske sekcije Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI).

Reaktor ideja

EFCE Student Mobility Award 2017

European Federation of Chemical Engineering (EFCE) dodjeljuje Nagradu koja se odnosi na studentsku mobilnost. Više informacija može se pronaći na poveznici http://www.efce.info/Student_Mobility_Award.html.

Poštovani,

iz sustava e-građani (https://issp.srce.hr/e-potvrda) moguće je dobiti elektronički zapis o statusu studenta za upisanu akademsku godinu, s naznakom naziva i razine studija i visokog učilišta, a pomoću AAIEdu korisničkih podataka. Ovakav zapis ovjeren je elektroničkim pečatom kreiranim certifikatom Ministarstva znanosti i obrazovanja i može poslužiti kao valjani dokument umjesto potvrde iz ISVU sustava koju ovjerava visoko učilište. Detaljnije informacije o statusu studenta osim navedenih, nije moguće dobiti ovim putem.

Poštovani, na mrežnoj stranici Bibliotečno-informacijskog centra Fakulteta, na poveznici http://www.szi.irb.hr/knjiznice/?libid=62&task=nsl, možete pronaći popis nastavne literature dostupne u knjižnici.

Od ak. god. 2013./2014. provođenje preventivne zdravstvene zaštite  studenata Fakulteta preuzet će Blaženka Kovačević-Petrovski, dr. med., spec. školske medicine. Ordinacija se nalazi na adresi Av. V. Holjevca 22, tel: 6551-554.

Studenti koji zbog zdravstvenih razloga nisu u mogućnosti izvršavati svoje studentske obveze trebaju se javiti unutar 30 dana od pojave tegoba nadležnom studentskom liječniku čiju će potvrdu dostaviti Fakultetu. Mirovanje studentskih prava zbog zdravstvenih razloga u suprotnom neće biti moguće ostvariti.