Objavljena je lista 2 % najutjecajnijih svjetskih znanstvenika za 2022. godinu, od strane istraživačkog tima profesora Johna P. A. Ioannidisa sa Sveučilišta u Stanfordu.

U ukupnom udjelu 2 % najutjecajnijih hrvatskih znanstvenika u 2022., njih čak 43 % dolazi sa Sveučilišta u Zagrebu, pri čemu se ističu dvije znanstvenice našeg Fakulteta, prof. dr. sc. Sanja Martinez i prof. dr. sc. Sandra Babić.

Gledajući cjeloživotnu karijeru znanstvenika sa Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije, najutjecajnije znanstvenice su prof. emer. dr. sc. Mirjana Metikoš-Huković, prof. emer. dr. sc. Đurđa Vasić-Rački te prof. dr. sc. Sanja Martinez.

Detaljnije informacije mogu se pronaći na mrežnoj stranici Sveučilišta u Zagrebu.

Čestitke našim profesoricama na istaknutoj znanstvenoj djelatnosti, kao i njihovim suradnicima!