Svečana sjednica Fakultetskog vijeća...

U ponedjeljak, 23. listopada 2023., održana je 1. redovita sjednica Fakultetskog vijeća Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u 355. ak. god. 2023./2024. i Svečana sjednica povodom 104. godišnjice Dana Fakulteta.

U svečanom dijelu sjednice dodijeljena su priznanja umirovljenim profesorima i nenastavnom osoblju za dugogodišnji rad na Fakultetu te nagrade i priznanja profesorima, najboljim studentima u prošloj akademskoj godini i dekanove nagrade.

Za uspješan dugogodišnji rad dodijeljena su priznanja umirovljenim profesorima, prof. dr. sc. Zlati Hrnjak-Murgić, prof. dr. sc. Hrvoju Ivankoviću i prof. dr. sc. Veljku Filipanu.

Dodijeljena su priznanja umirovljenom nenastavnom osoblju: Narcis Kochanksy, dipl. inž., Nedjeljki Knežević, Jeleni Lujić, Štefici Hrestak, Zori Šantolić, Božici Židanić, Zdravku Ivoševiću, Mladenu Stipčiću te Branimiru Kneževiću.

Nagradom Franjo Hanaman nagrađene su prof. dr. sc. Danijela Ašperger i prof. dr. sc. Zvjezdana Findrik Blažević, za svekoliku djelatnost na promicanju imena Fakulteta, dok je najbolja mlada znanstvenica za 2022. godinu, dr. sc. Antonia Ressler, nagrađena je Nagradom Ivan Plotnikov.

Najboljim studentima diplomskih studija generacije 2022./2023., dodijeljene su nagrade Vjera Marjanović-Krajovan, uz podršku tvrtki koje sudjeluju u poticanju i nagrađivanju najboljih studenata: Matei Bajo (najbolja studentica diplomskog studija Kemijsko inženjerstvo – INA - Industrija nafte d.d.); Doriji Curiš (najbolja studentica diplomskog studija Kemija i inženjerstvo materijala – KONČAR - Institut za elektrotehniku d.o.o.); Marku Jajčeviću (najbolji student diplomskog studija Ekoinženjerstvo –Zagrebačke otpadne vode d.o.o.) te Leonu Sačeru (najbolji student diplomskog studija Primijenjena kemija – PLIVA Hrvatska d.o.o.).

Nagrade najboljim studentima po godinama studija u akademskog godini 2022./2023. dodijeljene su: Maji Skrenković (1. godina prijediplomski), Sari Milić (2. godina prijediplomski), Paoli Dolinar (3. godina prijediplomski), Luciji Švegović (1. godina diplomski) te Matei Bajo (2. godina diplomski).

Priznanja najboljim studentima prijediplomskog studija u akademskoj godini 2022./2023. uručena su studentima: Vedrani Zaninović (Kemijsko inženjerstvo), Josipi Spudić (Kemija i inženjerstvo materijala), Veroniki Stepan (Ekoinžnjerstvo) i Paoli Dolinar (Primijenjena kemija).

Dekanova nagrada za znanstveno-istraživački rad u akademskoj godini 2022./2023. dodijeljena je sljedećim studentima: Ramoni Petko, Petri Vukovinski, Dori Mendaš, Matei Kramar, Emiliji Pavlek, Karli Zmiša, Dori Vuković, Josipi Mlinarević, Patriku Oreškoviću, Barbari Barusić, Valentini Sabolić, Hrvoju Vojvodiću, Pauli Huzjak, Ivani Zadravec, Martini Zadravec, Vlatki Božić, Mariji Raič i Veroniki Turkalj.

Iskrene čestitke svima i velika hvala na svekolikom doprinosu našem Fakultetu!