Osvrt na održano Uvodno predavanje za...

Zagreb, 2. listopada 2023. godine - Danas je na Fakultetu Kemijskog Inženjerstva i Tehnologije Sveučilišta u Zagrebu održano tradicionalno uvodno predavanje za brucoše, pružajući im srdačnu dobrodošlicu u svijet visokog obrazovanja. Dekan fakulteta, prof. dr. sc. Ante Jukić, srdačno je pozdravio nove studente, ističući iznimnu kvalitetu fakulteta te priliku koju su odabrali za svoju znanstvenu i stručnu karijeru.

Profesor Jukić naglasio je da fakultet nudi uspješne putove u svijetu kemije i inženjeringa te da će studenti imati priliku slušati predavanja iskusnih nastavnika s bogatim znanstvenim i stručnim iskustvom. To će im omogućiti da dublje razumiju suštinu kemijskog inženjerstva i primijenjene kemije kroz predavanja, vježbe i seminare.

Prodekanica za nastavu, prof. dr. sc. Sanja Lučić Blagojević, pružila je brucošima koristan uvid u način studiranja na FKIT-u i istaknula koje resurse i stručne službe stoje na raspolaganju studentima. Osim toga, pozvala je nastavnike koji će sudjelovati u nastavi prve godine studija da se kratko predstave studentima, kako bi se izgradila bolja interakcija između profesora i studenata.

Na kraju uvodnog predavanja, predsjednica studentskog zbora studentica prve godine diplomskog studija Lara Štorga, podijelila je korisne informacije o studentskim aktivnostima, resursima i prilika na fakultetu, potičući brucoše da se aktivno uključe u studentski život.

Ovo uvodno predavanje označava početak njihove akademske avanture na Fakultetu Kemijskog Inženjerstva i Tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, gdje će stjecati znanje i vještine koje će im otvoriti vrata mnogih uspješnih karijera. Želimo svim brucošima uspješan početak studija i puno uspjeha u budućim izazovima!