X. Susret mladih kemijskih inženjera je održan 20. i 21. veljače 2014. u Zagrebu na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije. Organizatori Susreta bili su Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb i Hrvatsko društvo kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI).

Na Susretu je održan niz predavanja. Plenarna predavanja održali su: prof. dr. sc. Ante Jukić (Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb) i prof. dr. sc. Bernd Nidetzky (Institute of Biotechnology and Biochemical Engineering, Graz University of Technology). Pozvana predavanja održali su: dr. sc. Pär Tufvesson (Department of Chemical and Biochemical Engineering, Center for Process Engineering and Technology, Technical University of Denmark), mr. sc. Petra Kotnik (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, Univerza v Mariboru), Marin Ganjto (Zagrebačke otpadne vode d.o.o., Zagreb), doc. dr. sc. Krunoslav Žižek (Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Sveučilište u Zagrebu), mr. sc. Vesna Kučan Polak (INA Industrija nafte d.d., Zagreb) i Šimo Kordić (PLIVA Hrvatska d.o.o., Zagreb).

Susret je, kao i prethodnih godina, održan pod pokroviteljstvom Sveučilišta u Zagrebu, Akademije tehničkih znanosti Hrvatske i Hrvatskoga inženjerskog saveza, te su ga podržala četiri (4) sponzora (Ina – industrija nafte d.d., Pliva Hrvatska d.o.o., Lach-Ner d.o.o. i Saponia Osijek d.d.) i 13 donatora.

Na Susretu je sudjelovalo ukupno 245 sudionika. Osim ranije spomenuta 2 plenarna i 6 pozvanih predavanja, održano je i 29 usmenih priopćenja.

Dodijeljene su tri (3) nagrade za najbolje postere te je na svečanom otvorenju Susreta dodijeljena Nagrada mladom kemijskom inženjeru – Aniti Šalić dipl. ing., za istaknuti znanstveni doprinos u polju kemijskog inženjerstva. Sponzor Nagrade bila je Saponia Osijek d.d.