Poziv studentima za sudjelovanje u...

Poštovani studenti,

Na temelju Natječaja za Erasmus+ kombinirane intenzivne programe, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije sudjelovat će kao partner u provedbi kombiniranog intenzivnog programa pod nazivom Basics & Application of Computational Chemistry in Action – BACCA. Studenti polaznici BACCA programa sudjelovat će u virtualnoj (travanj 2024.) te fizičkoj mobilnosti (3. – 7. lipnja 2024.), koja će se odvijati u Lodzu (Poljska). Polaženjem programa sudionici će učiti o raznim temama vezanim uz računalnu kemiju i matematičko modeliranje, uključujući kvantnu kemiju, molekularnu dinamiku, strojno učenje, kinetičko modeliranje i dr.

Poštovani studenti,

Na temelju Natječaja za Erasmus+ kombinirane intenzivne programe (blended intensive programmes - BIP) za razdoblje od 1. listopada 2023. do 30. lipnja 2024., objavljenog na mrežnim stranicama Sveučilišta u Zagrebu na poveznici: https://www.unizg.hr/nc/vijest/article/natjecaj-za-erasmus-kombinirane-intenzivne-programe-blended-intensive-programmes-bip-za-razdob-3/, Sveučilište u Zagrebu Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije (u nastavku Fakultet) sudjelovat će kao partner u provedbi kombiniranog intenzivnog programa pod nazivom Basics & Application of Computational Chemistry in Action – BACCA. Koordinator ovog programa je University of Lodz (Poljska), a uz naš Fakultet, kao partner sudjeluje i University of Miskolc (Mađarska).

Ovim putem pozivamo zainteresirane studente Fakulteta svih razina studija (prijediplomski, diplomski, poslijediplomski studij) da se prijave za subvencionirano sudjelovanje u BACCA programu.

Uvjeti za sudjelovanje

1. Polaznici programa moraju imati aktivan status studenta za vrijeme trajanja mobilnosti u ak. godini 2023./2024. na bilo kojoj razini studija (prijediplomski/diplomski/poslijediplomski studij).

2. Budući da su BIP programi financirani iz Erasmus+ programa, studenti sudjelovanjem u BACCA BIP-u ne smiju prekoračiti 12 mjeseci ukupnog trajanja fizičke mobilnosti. Pojašnjenje: student koji je na trenutačnoj razini studija sudjelovao u nekom od Erasmus+ programa (stručna praksa / studijski boravak) u ukupnom trajanju manjem od 12 mjeseci, može se prijaviti za sudjelovanje u BACCA programu. Student koji je na trenutačnoj razini studija već proveo 12 mjeseci u inozemstvu na fizičkoj mobilnosti financiranoj iz Erasmus+ programa, ne može se prijaviti za sudjelovanje u BACCA BIP-u.

3. Prednost će imati sudionici čije su teme ocjenskih radova (završnih/diplomskih/doktorskih) povezane s područjem računalne kemije i/ili matematičkog modeliranja.

Proces prijave

Molimo zainteresirane studentice i studente Fakulteta da prijavnu dokumentaciju pošalju u Ured za međunarodnu suradnju putem maila na adresu projects@fkit.unizg.hr uz naslov „Prijava BACCA BIP – ime i prezime studenta“. Rok za podnošenje prijava je 19. siječnja 2024. u 12 h (podne). Prijava treba sadržavati:

• Presliku osobnog dokumenta
  • Motivacijsko pismo do 250 riječi. Napomena: motivacijsko pismo bit će temelj za rangiranje prijavljenih studenata. Ako je tema ocjenskog rada u pripremi povezana s područjem računalne kemije i/ili matematičkog modeliranja, isto je potrebno navesti u motivacijskom pismu.

Na temelju zaprimljenih prijava, fakultetsko Povjerenstvo za odabir sudionika kombiniranih intenzivnih programa izabrat će studente koji će sudjelovati u programu te o tome obavijestiti sve prijavljene.

Iznosi subvencioniranja

Sudjelovanje studenata, odabranih od strane fakultetskog Povjerenstva za odabir sudionika kombiniranih intenzivnih programa, bit će subvencionirano od strane Sveučilišta u Zagrebu iz Erasmus+ programa, i to u iznosu od 70 EUR dnevno za vrijeme trajanja fizičke mobilnosti ( 5 dana) te dodatno za 2 dana putovanja (ukupno 490 EUR). Uz osnovnu financijsku potporu, studenti mogu ostvariti i pravo na dodatnu naknadu za „zeleni“ način putovanja. Također, dostupna je i potpora za studente s manje mogućnosti, kao i potpora za uključivanje. Više o dodatnim naknadama potražite u samom tekstu Natječaja dostupnom na ranije danoj poveznici ili se javite u Ured za međunarodnu suradnju Fakulteta (projects@fkit.unizg.hr).

Autor: Nevena Milčić