Sveučilište u Zagrebu Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije dodjeljuje potpore za sudjelovanje svojih studenata na VIII. međunarodnom znanstveno-stručnom simpoziju „Okolišni potencijali, održivi razvoj i proizvodnja hrane – OPORPH 2023“ koji će se održati 9. i 10. studenog 2023. godine na Tehnološkom fakultetu Univerziteta u Tuzli, Tuzla, Bosna i Hercegovina. Potpora je namijenjena redovitim studentima prijediplomskog i diplomskog studija kao prigoda za razmjenu i nadogradnju znanja i iskustava te uspostavu suradnje među sudionicima uz uvid u aktualne istraživačke i stručne projekte i najnovije rezultate. Program Skupa obuhvaća širok raspon tema kroz sekcije: Održive industrijske tehnologije i procesi, Alternativne sirovine i održivi materijali, Monitoring i upravljanje okolišem, Dostignuća u proizvodnji i preradi hrane i Kvaliteta i sigurnost hrane.

OPORH 2023 održat će se pod sloganom „Ulaganje u znanost je ulaganje u vlastitu budućnost“ kako bi se promovirala i popularizirala izvrsnost u znanstvenim i stručnim istraživanjima znanstvenika i stručnjaka u području kemije, kemijskog inženjerstva i tehnologije, prehrambene tehnologije, biotehnologije, zaštite okoliša i agronomije.

Za sudjelovanje na simpoziju usmenim priopćenjem FKIT će dodijelit 6 financijskih potpora u iznosu od po 150 € koja pokriva troškove puta i smještaja. Uplata kotizacije nije potrebna. Usmena priopćenja radova u kojima su autori studenti predviđena su u okviru studentske sekcije.

Prijavu poslati na e-adresu mvukovic@fkit.unizg.hr s napomenom: Prijava za potporu za sudjelovanje na OPORH 2023 najkasnije do srijede, 5. 07. 2023. do 12 sati.

Prijava treba sadržavati:

1. sažetak rada na engleskom jeziku (prema uputama organizatora: http://tf.untz.ba/okolisni-potencijali-odrzivi-razvoj-i-proizvodnja-hrane-oporph-2023/; Template_OPORPH-2023). Sažetak može imati više autora, a obvezno je koautorstvo najmanje jednog nastavnika/asistenta

2. životopis (Europass): istaknuti sudjelovanja u aktivnostima FKIT-a (Dan karijera, Festival znanosti, Dan otvorenih vrata, Tehnologijada, Tjedan znanosti, Radionice,..)

3. motivacijsko pismo

Više informacija dostupno je na stranici: http://tf.untz.ba/wp-content/uploads/2023/03/OPORPH-2023_Prva_obavijest-.pdf

Prof. dr. sc. Marija Vuković Domanovac

Autor: Tihana Popović