Stipendije Mummert Scholarship za...

Zaklada Robert Bosch Stiftung raspisala je natječaj za stipendije iz programa Mummert Scholarship. Školarine se raspisuju s namjerom obrazovanja budućih vodećih stručnjaka iz središnje i istočne Europe u područjima ekonomije, poslovne administracije, inženjerstva, prirodnih znanosti ili menadžmenta u turizmu. Stipendiraju se dvoipolgodišnji Masters-programi te 4 do 5 mjesečne prakse u njemačkim tvrtkama. Pokriva se 900 Eura mjesečno za troškove života, 228 Eura po semestru za istraživanje, 250 Eura za putne troškove, 700 Eura za PC-opremu, zdravstveno i riziko osiguranje te posebna nagrada od 500 Eura za uspjeh na studiju.

Rok za apliciranje je 1. rujna do 1. listopada za studije koji počinju u zimskom semestru iduće godine.

Studentske prakse obuhvaćaju seminare za liderstvo i organizacijske vještine, stjecanje poduzetničkih, liderskih i socijalnih kompetencija i uključuju 4 do 5 mjesečnu praksu u njemačkoj tvrtki, stručna putovanja u Berlin i Bruxelles, posjete tvornicama i kulturnim događajima i dr.

Mummert Stiftung

Mummert Stiftung na Facebooku