Otvorena su dva mjesta za poslove asistenta istraživača (Research Assistant, MSc/PhD) u laboratoriju Intelligent Systems Laboratory, u Zavodu za Kemijsko inženjerstvo Sveučilišta Pukyong National University u Busanu u Republici Koreji, za ljetni semestar 2014 godine.

Zaposleni student(i) će primati mjesečnu plaću (stipendiju), te troškove školarine.

Teme vezanih projekata su:

1. Razvoj novih, neispitanih kemometrijskih metoda temeljenih na NIR/MIR spektroskopiji s obzirom na proizvodnju biogoriva
  2. Modeliranje i dizajn bio- i termo- kemijskih procesa pretvorbe biomase korištenjem procesnih simulatora, te tehno-ekonomska analiza procesa proizvodnje biogoriva korištenjem metoda numeričke optimizacije i dizajna bio rafinerije.

Uvjeti su:

1. Snažna podloga u matematici/statistici. (Prednost studentima s podlogom u računalnom programiranju, e.g. C++, i/ili Matlab).
  2. Poznavanje komercijalnih/akademskih softverskih paketa (Simca-P, ProMV, Statistica, Aspen Plus / Hysis, ChemCAD, KemiSoft, ProSim), s naglaskom na softverske pakete specijalizirane za procesno kemijsko inženjerstvo.
  3. Stečena titula B.Sc. (preddiplomski) ili M.Sc. (diplomski) iz kemijskog inženjerstva

Zainteresirani studenti trebali bi priložiti:

1. Detaljan CV
  2. Cover letter (i.e. kratku izjavu o području znanstvenog interesa, te dosadašnjim postignućima, max. 2 A4 stranice)
  3. Minimalno jedno pismo preporuke (Docent ili više zvanje)

Mentor je prof. J. Jay Liu, PhD.

Prijave se šalju elektronskim putem, na e-mail adresu:

Petar Žuvela (pzuvela@pknu.ac.kr)