POZIV studentima, znanstvenim...

Pozivamo studente, znanstvene novake i druge zainteresirane da se uključe u rad Akademskog zbora „Vladimir Prelog“, koji djeluje na našem fakultetu već 21 godinu i to kao dio alumni društva Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu (detaljnije na www.amaciz.hr). Osim studenata i diplomiranih inženjera okuplja i članove drugih profesija, kojima je ljubav za glazbu i želja za javnim nastupima na prvom mjestu.

Zbor ima široki repertoar, od obrada narodnih napjeva preko klasičnih skladbi do suvremenih i sakralnih djela, koje izvodi uglavnom à capella. Zbor je do sada održao vrlo uspješne koncerte u Zagrebu, kao i u različitim hrvatskim gradovima (Osijek, Zadar, Šibenik, Đakovo, Varaždin itd.), te u više europskih gradova (Rim, Paris, Malmö, Budimpešta).
Za svoj rad Zbor je primio brojna priznanja na hrvatskim natjecanjima i smotrama, kao i u Europi: srebrna medalja na Svjetskom natjecanju zborova Mundi cantat superior, Olomouc 2002. (Češka) i brončana diploma na 12. Međunarodnom natjecanju zborova, Budimpešta 2009. (Mađarska), Također, zbor je sudjelovao na 6. Međunarodnom festivalu zborova Cantate Adriatica 2008. u San Marinu, te na Regionalnom festivalu zborova (2008. - 2010.) u Bosanksoj Krupi (Bosna i Hercegovina).
Zbor je prošle godine održao zapaženi Božićni koncert „Raduj se, Svijete!“ u Bazilici Srca Isusova u Palmotićevoj ulici u Zagrebu, a zatim je početkom 2012. imao svoj redoviti godišnji koncert u Hrvatskom glazbenom zavodu. Ove je godine zbor nastupio na koncertu Festa choralis zagrabiensis 2012, zajedno s osam drugih zborova koji djeluju na fakultetima Sveučilišta u Zagrebu. Članovi zbora „Vladimir Prelog“ pjevali su i na misama u Svetištu Gospe Lurdske u Zagrebu, u župnoj crkvi Sv. Jakova u Opatiji, a nedavno i u župnoj crkvi u Otočcu.
Ipak, glavni događaj sezone bit će godišnji koncert u HGZ, u ožujku 2013. pod nazivom „Verdi i njegovi suvremenici“. Naime, 2013. se obilježava 200. godišnjica rođenja ovog poznatog skladatelja, kojoj ćemo i mi, ovim koncertom, dati svoj doprinos. Naročito se veselimo orkestralnoj pratnji, koja će nam omogućiti da skladbe izvedemo prema originalnim partiturama.
Upravo sada je pravi trenutak za prijem novih članova, koji se mogu javiti na početku svake probe u Velikoj kemijskoj predavaonici Marulićev trg 20, ponedjeljkom i četvrtkom od 19-21 sat. Pomladimo naš zbor i ugledajmo se u Filozofski fakultet koji je postigao veliki uspjeh sa zborom „Concordia discors“! Zašto bi mi bili lošiji?

Sve vas rado očekujemo na probama zbora,

Krunoslav Kovačević, pročelnik zbora krunoslav.kovacevic.lap@gmail.com

Iva Juras, dirigentica

P.S. Više o dosadašnjem djelovanju zbora pogledajte na www.amaciz.hr