Zvanje: izvanredni profesor
prijediplomski
diplomski
Dragana Vuk diplomirala je 2004. godine na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu (Fakultet). Od 2005. godine zaposlena je kao znanstvena novakinja u Zavodu za organsku kemiju Fakulteta. Iste godine upisala je poslijediplomski doktorski studij Inženjerska Kemija, na kojem je doktorirala 2010. godine s radom pod naslovom Sinteza i fotokemija stiril-derivata tiofena, pod mentorstvom prof. dr. sc. Marije Šindler. Od 2015. godine zaposlena je kao docentica Fakulteta. Istraživački rad doc. dr. sc. Dragane Vuk usmjeren je ka sintezi novih heteropolicikličkih sustava, te njihovim fotokemijskim transformacijama u cilju dobivanja novih spojeva, interesantnih za studij odnosa strukture i biološke aktivnosti.
Od 2004.–2013. godine sudjelovala je u realizaciji dvaju znanstveno-istraživačkih projekata financiranih od MZOS-a: 0125004 Sintetska, fotokemijska i strukturna istraživanja heterocikličkih spojeva te 125-0982933-2926 Heteropolicikli, prekursori za bioaktivne supstancije. Sinteza i fotokemija. Od 2015.–2019. bila je suradnica na projektu Hrvatske zaklade za znanost Sudbina farmaceutika u okolišu i tijekom naprednih postupaka obrade vode voditeljice prof. dr. sc. Sandre Babić, a od 2019.–2023. suradnica na projektu Fotonaponska-geopolimerna fasada: uloga vode-kisika u naprednom sklapanju filmova kompozitnih materijala voditelja izv. prof. dr. sc. Vilka Mandića, koji je također financiran od Hrvatske zaklade za znanost. Od 2020.–2024. bila je suradnica na projektu Hrvatske zaklade za znanost Fotokemija: Reakcijski mehanizmi i primjene u organskoj sintezi i biologiji voditelja akademika dr. sc Nikole Basarića, dok je trenutno suradnica na projektu Hrvatske zaklade za znanost Funkcionalni fotorektivni kromofori za primjene u organskoj sintezi i biologiji voditelja akademika dr. sc Nikole Basarića.
Objavila je 22 znanstvena rada u časopisima citiranima u bazi podataka Web of Science Core Collection. Rezultate istraživanja prezentirala je sudjelovanjem na 20 međunarodnih i 10 domaćih znanstvenih skupova s posterskim priopćenjima i dvama usmenim priopćenjima, a 2022. godine bila je član znanstvenog odbora međunarodnog znanstvenog skupa XIV Meeting of Young Chemical Engineers.
Izvodi nastavu na kolegijijma u sklopu prijeddiplomskih studija Fakulteta: Organska kemija, Biokemija, Kemija okoliša i Suvremene strategije u organskoj kemiji, kao i na kolegiju NBK oružje prijeddiplomskog studija Vojno inženjerstvo Hrvatskog vojnog učilišta „Dr. Franjo Tuđman“. Bila je mentorica 30 završnih radova i 18 diplomskih radova, a kroz predavanja i radionice sudjelovala je u radu na popularizaciji struke.