96. obljetnica Kemijsko-inženjerskog...

Svečana sjednica povodom obillježavanja 96. obljetnice Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu održat će se 20. listopada 2015. s početkom u 12 sati u velikoj predavaonici Fakulteta (MKV 20), Marulićev trg 20, Zagreb.

Uzvanicima će se prigodnim govorima uz dekana Fakulteta obratiti i prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Ružica Beljo Lučić, pomoćnica ministra u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta te prof. dr. sc. Vladimir Andročec, predsjednik Akademije tehničkih znanosti Hrvatske.

Tijekom svečane sjednice održat će se i potpisivanje Ugovora o suradnji između spin-off tvrtke Fakulteta i Sveučilišta Comprehensive Water Technology d.o.o. (CWT) i tvrtke Pliva Hrvatska. Ugovor će potpisati prof. dr. sc. Tomislav Bolanča, predsjednik uprave tvrtke CWT te Mihael Furjan Predsjednik uprave PLIVA Hrvatska i dr. sc. Ernest Meštrović, viši direktor istraživanja i razvoja TAPI Hrvatska ispred tvrtke Pliva Hrvatska.

Na svečanoj sjednici dodjelit će se i nagrade najboljim studentima pri čemu će:
a) Nagradu Vjera Marjanović Krajovan najboljem studentu diplomskog studija Kemijsko inženjerstvo, generacija 2014./2015., Marku Racaru dodjeliti tvrtka Ina - Industrija nafte d.d.
b). Nagradu Vjera Marjanović Krajovan najboljoj studentici diplomskog studija Kemija i inženjerstvo materijala, generacija 2014./2015., Ivani Juriša dodjeliti tvrtka Končar - Institut za elektrotehniku d.d.
c) Nagradu Vjera Marjanović Krajovan najboljoj studentici diplomskog studija Ekoinženjerstvo, generacija 2014./2015., Anamariji Slivar, dodjeliti tvrtka Zagrebačke otpadne vode d.o.o.
d) Nagradu Vjera Marjanović Krajovan najboljoj studentici diplomskog studija Primijenjena kemija, generacija 2014./2015., Andreji Cafuta, dodjeliti tvrtka Pliva Hrvatska d.o.o.
e) Dekanovu nagradu za zapažen studentski znanstveni rad za ak. god. 2014./2014. dobiti Matea Stanojević, Zita Turk, Danijel Žagar, Matija Cvetnić, Mateja Toma, Monika Vurovec, Marina Marinović, Natalija Pantalon Juraj, Valentina Sertić, Mirna Jovičić, Lela Pintarić, Marija Gavranić, Barbara Prišlin, Margarita Bužančić, Ana Klobučić, Ana Petračić, Jelena Čulig, Rosanda Škvorc i Milan Vukšić

Svečanu sjednicu prigodnim glazbenim programom popratit će Maja Mužar, mezzosopranistica i Lovro Peretić, gitarist.

Autor: Bruno Zelić