Od 5. do 7. rujna 2012. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER, adresa: Unska 3, Zagreb) održat će se seminar-izložba pod nazivom "Ruske inovacije".

Sudjelovanje za sudionike iz Hrvatske je besplatno, a prijave su otvorene do 3. rujna 2012. godine koristeći online obrazac koji je dostupan na web stranici, prijava sudjelovanja.

Glavne teme seminara su "Nanomaterijali i nanotehnologija" i "Ekologija". Tijekom seminara prezentirat će se novi projekti ruskih sveučilišta i instituta te će se raspravljati o bilateralnoj ruskoj-hrvatskoj znanstvenoj suradnji, kao i o mogućnostima uspostavljanja zajedničkih projekata. Bit će prisutni predstavnici vodećih ruskih sveučilišta i tvrtki koje rade u području razvoja novih materijala: Ural State University, Institute of Petrochemical Synthesis, Russian Academy of Sciences, Moscow State Aviation Technological University, Institute for Physics and Power Engineering  named after A. I. Leypunsky te Science and Production Association "EkRusHim".

Ruske inovacije 2012 - Program