Sveučilište u Zagrebu raspisalo je natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2011./2012. Na temelju Pravilnika o dodjeli Rektorove nagrade, pravo natjecanja imaju svi studenti preddiplomskih i diplomskih studija Sveučilišta u Zagrebu. Rok za prijavu na natječaj je 2. svibnja 2012.

Prijava radova za Nagradu obavlja se popunjavanjem odgovarajućih obrazaca na mrežnoj stranici Sveučilišta u Zagrebu www.unizg.hr/rektorova/, a u pravilu se može prijaviti znanstveni ili umjetnički rad jednog autora ili, iznimno, rad nekoliko autora, ali ne više od tri.

Svaki rad predložen za Nagradu mora imati mentora koji je dužan do 2. svibnja u odgovarajući obrazac na mrežnoj stranici Sveučilišta u Zagrebu upisati obrazloženje po čemu predloženi rad udovoljava kriterijima izvrsnosti. Ispis cijelog prijavljenog rada u dva primjerka studenti dostavljaju odgovarajućem povjerenstvu sastavnice, koje će potom svoje prijedloge dostaviti Povjerenstvu za dodjelu Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu. To će povjerenstvo dostaviti rektoru svoj prijedlog nagrađenih radova najkasnije do 11. lipnja, nakon čega će popis dobitnika biti objavljen na oglasnim pločama fakulteta i akademija te na internetskim stranicama.

Svečana dodjela Rektorove nagrade održat će se na Sveučilištu u Zagrebu u srijedu 20. lipnja 2012. Prigodom svečane dodjele Nagrade bit će organizirana i izložba postera na kojoj će nagrađeni studenti predstaviti svoje radove.

Kao i prethodne godine, sažeci svih nagrađenih radova na hrvatskom i engleskom jeziku bit će objavljeni na mrežnoj stranici Sveučilišta, a cjeloviti nagrađeni radovi bit će pohranjeni i u digitalnom repozitoriju nagrađenih studentskih znanstvenih radova odnosno umjetničkih ostvarenja te dostupni javnosti na internetskoj stranici www.unizg.hr/.

Tekst natječaja

Pravilnik o dodjeli rektorove nagrade

Autor: Bruno Zelić