Ovogodišnje nagrađene četiri stipendistice su Lidija Kanižaj (Institut Ruđer Bošković u Zagrebu), Antonia Ressler (Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu), Anamarija Šestak (Medicinski fakultet Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku) i Nataša Vučemilović-Alagić (Institut Ruđer Bošković u Zagrebu).

Priopćenje za medije

Članci „Za žene u znanosti“ 2020 godine:

HrZZ, Dvije doktorandice Hrvatske zaklade za znanost dobitnice L'Oreal-UNESCO stipendija za 2020 godinu

Min-kulture.hr, 5.5.2020. - Znanstveni doprinos četiriju hrvatskih znanstvenica nagrađen je stipendijom L'Oréal-UNESCO „Za žene u znanosti“

Večernji.hr, 5.5.2020. - U svijetu se znanošću bavi 30 % žena, kod nas 50 %, ali još nismo ravnopravne

Gloria.hr, 6.5.2020. - Svijet treba znanost, a znanost treba žene: Četiri hrvatske znanstvenice nagrađene su prestižnom stipendijom

ePodravina.hr, 7.5.2020. - BRAVO! Koprivničanka Antonia Ressler dobitnica je prestižne stipendije “Za žene u znanosti”

Klikaj.hr, 8.5.2020. - Antonia Ressler: Imamo izvrsne stručnjake, ali suradnja s inozemnim znanstvenicima je nužna

Beli Zagreb Grad, 8.5.2020. - Antonia Ressler: Uz predan rad, znatiželju i ljubav prema znanosti uspjeh neće izostati

Index.hr, 10.5.2020. - LIJEPA PRIČA NEDJELJOM - Ove četiri mlade žene su budućnost hrvatske znanosti

DRAVA.info, 10.5.2020. - Koprivničanka Antonia Ressler dobitnica je prestižne stipendije „Za žene u znanosti“

Poslovni-savjetnik, Znanstveni doprinos četiriju hrvatskih znanstvenica nagrađen je prestižnom stipendijom L'ORÉAL-UNESCO „Za žene u znanosti“