Sveučilište u Zagrebu sa svojim sastavnicama jedno je od glavnih organizatora europskoga projekta pod nazivom "Europska noć istraživača", koja će se održati u Zagrebu u petak 28. rujna 2018. od 17 do 22 sata na Europskomu trgu.

Riječ je o Obzor 2020. projektu i provodi se između 18 partnera u pet hrvatskih gradova. "Europska noć istraživača" tradicionalno se održava svakoga zadnjeg petka u mjesecu rujnu u svim velikim europskim gradovima, a nastala je europskom inicijativom kojom se želi podići svijest građana o važnosti znanosti za društvo, popularizaciji i značaju znanstvenoga rada. Unutar zanimljivog programa koji sadrži pregršt zanimljivih intervjui s istraživačima, kvizova, filmova, radionica, na događaju sudjeluje i naš Fakultet koji će održati dvije zanimljive radionice: Kemija u kuhinji i Zabavna kemija.

Program ZAGREB