Službeno otvaranje Raw materials University Day odvijat će se u Auli na rektoratu Sveučilišta u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 14, od 9 do 11:30 sati. Ulaz je slobodan.

Pridružite nam se na jedinstvenom jednodnevnom događaju i prilici za informiranje i obrazovanje o raw materials sektoru!

Središnja tema događaja je potencijal, važnost, edukacija, mogućnosti zapošljavanja i izgradnje karijere u sektoru neenergetskih mineralnih sirovina. Zagreb Raw materials University Day teži upoznavanju srednjoškolaca, studenata i šire javnosti s primarnim i sekundarnim mineralnim sirovinama i njihovom važnosti u europskom i hrvatskom gospodarstvu, a uz to im približava niz studijskih programa i struka vezanih uz životni ciklus mineralne sirovine. Fakulteti i njihovi partneri koji sudjeluju u programu predstavit će na interaktivan način segmente iz životni ciklus mineralnih sirovina:

• Istraživanja i procjena mineralnih sirovina
  • Rudarenje u zahtjevnim okolišima
  • Povećanje iskoristivosti mineralnih sirovina u mineralnim i metalurškim procesima
  • Recikliranje i optimizacija materijala finalnih proizvoda
  • Zamjena kritičnih i toksičnih materijala proizvodima i optimizacija izvedbe

Program na Sveučilištu u Zagrebu i FKIT-u

Predavanja uživo (praćenje izravnog prijenosa)