Otvorene su prijave za StarShip Fellowship Program. Starship je inicijativa EIT Healtha, pokrenuta u suradnji s vodećim europskim stručnjacima u području zdravstva i s partnerskim tvrtkama iz zdravstvene industrije. Jedinstvena je prilika za sve one zainteresirane za kreiranje novih ideja, novih rješenja i inovacija u području zdravstva. Prijave počinju od srijede 15. siječnja 2019., a traju do 31. siječnja 2019 u 23:59 sati po srednjoeuropskom vremenu. Za prijavu je potrebno poslati životopis i motivacijsko pismo na sljedeću e-adresu: starship@uc.pt.

Program je namijenjen svima sa završnim obrazovanjem u području medicine, prirodoslovnih znanosti, inženjerstva (biomedicinskoga, mehaničkoga ili drugoga), ekonomije i menadžmenta, javnih politika, dizajna i sličnih studijskih područja. Uvjet je prvostupnička, magistarska ili doktorska diploma iz već spomenutih područja i izvrsnost u engleskom jeziku u govoru i pismu te da se možete ukupno devet tjedana posvetiti isključivo ovom programu, u što je uključeno tjedan edukacije, 2-3 dana za posjet tvrtkama koje se bave kreiranjem novih rješenja u zdravstvu i sudjelovanje na online konferencijama za trajanja programa.

Sudjelovanjem u StarShipu sudionici programa imaju prilike raditi u multidisciplinarnim timovima s inovatorima i najvećim tvrtkama zdravstvene industrije. U sklopu programa sudionici će tijekom 2020. provesti ukupno devet tjedana educirajući se o najnovijim tehnologijama s vodećih europskih sveučilišta i razvijajući nova rješenja s najvećim stručnjacima u području zdravstva. EIT Health svakomu od izabranih sudionika daje školarinu od 15 000 € i pokriva putne troškove u iznosu od 3 000 €.

Više možete saznati na poveznici: https://www.starship.eithealth.eu/